menuordersearch
digiyol.com

Recuva نرم‌افزاری ساده برای بازیابی اطلاعات ,

۱۳۹۶/۷/۱۲ چهارشنبه
(4)
(0)
Recuva نرم‌افزاری ساده برای بازیابی اطلاعات
Recuva نرم‌افزاری ساده برای بازیابی اطلاعات

Recuva نرم‌افزاری ساده برای بازیابی اطلاعات

آیا تا کنون اتفاق افتاده که فایل‌های خودتان را به شکل ناخواسته از روی کامپیوتر، دوربین عکاسی یا فلش مموری پاک کرده باشید؟ آیا می‌دانید که می‌شود بسیاری از این فایل‌ها را دوباره بازیابی کرد؟ در ادامه‌ی این مطلب روشی برای بازیابی این گونه اطلاعات را با هم مرور می‌کنیم.

 

ویندوز به صورت پیش‌فرض فایل‌های پاک شده را داخل سطل آشغال یا همان Recycle Bin نگهداری می‌کند و بعد از مدتی آن‌ها را به دست فراموشی می‌سپارد. فایل‌های داخل سطل آشغال ویندوز را می‌توانید به راحتی بازیابی کنید. به این صورت که پس از وارد شدن به سطل آشغال، باید روی فایل مورد نظرتان کلیک راست و سپس گزینه‌ی Restore را انتخاب کنید. اما مواقعی هست که این شیوه جواب نمی‌دهد و باید از نرم‌افزارهای خاصی برای بازیابی اطلاعات پاک شده استفاده کنید.

بازیابی اطلاعات به کمک نرم‌افزار Recuva

Recuva یکی از نرم‌افزارهای ساده‌ی بازیابی اطلاعات است که می‌توانید به راحتی با آن کار کنید. به سایت این نرم‌افزار، یعنی https://www.piriform.com/recuva مراجعه و سپس فایل نصب آن را دریافت کنید. هنگام نصب کردن این نرم‌افزار تیک نصب تول‌بار یاهو (Yahoo toolbar) را بردارید تا این تول‌بار اضافی روی کامپیوترتان نصب نشود.
1

بعد از آن‌که نصب Recuva به پایان رسید، آن را اجرا کنید و Recuva wizard را راه بیندازید.
2

ویزارد این نرم‌افزار در اولین مرحله از شما می‌خواهد نوع فایل‌هایی را که می‌خواهید بازیابی شود، مشخص کنید. اگر دقیقا بدانید چه نوع فایل‌هایی را می‌خواهید بازیابی کنید، نرم‌افزار برای پیدا کردن همان نوع فایل‌ها عمل خواهد کرد و در نتیجه زمان زیادی را صرفه‌جویی خواهید کرد.
3

در گام بعدی باید مشخص کنید که نرم‌افزار در کجا دنبال فایل‌های پاک شده بگردد. مثلا اگر فایل‌تان از روی حافظه‌‌ی SD پاک شده، می‌توانید گزینه‌‌ی را که در تصویر زیر مشخص شده، انتخاب کنید.
4

در آخرین مرحله می‌توانید گزینه‌ی Deep Scan را فعال کنید. بسیاری از فایل‌ها با همان جست‌وجوی معمولی پیدا می‌شوند و لازم نیست از این گزینه استفاده کنید. در واقع با فعال کردن این گزینه زمان زیادی صرف جست‌وجو می‌شود. اگر بار اول فایل مورد نظرتان پیدا نشد، می‌توانید برگردید و ویزارد را دوباره اجرا کنید و این بار گزینه‌ی Deep Scan را فعال نمایید.
Recuva نرم‌افزاری برای بازیابی ساده اطلاعات

بعد از پایان جست‌وجو، فایل‌هایی که قابل بازیابی هستند، نمایش داده می‌شود.
Recuva نرم‌افزاری برای بازیابی ساده اطلاعات

در این مرحله کافی است هر کدام از فایل‌هایی را که می‌خواهید انتخاب کنید و سپس روی گزینه‌ی Recover کلیک کنید تا فایل‌های شما بازیابی شوند.
منبع : سایت آونگ

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر