menuordersearch
digiyol.com

تعادل در بازار تلفن همراه تا ۱۰ روز آتی ,

۱۳۹۷/۴/۷ پنج شنبه
(3)
(0)
تعادل در بازار تلفن همراه تا ۱۰ روز آتی
تعادل در بازار تلفن همراه تا ۱۰ روز آتی

محمد جواد آذری جهرمی گفت: با سه اقدام فوری برای شفاف‌سازی در بازار تلفن همراه، همه شرکت‌های وارد کننده گوشی با ارز ۴۲۰۰ تومانی مشخص شده‌اند و با ورود تعزیرات و پیگیری کارگروه تعیین شده، انتظار داریم از التهاب در بازار کاسته شود.

 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: با افزایش قیمت موبایل با سوءاستفاده‌های صورت گرفته توان خرید مردم هم کاهش یافته و با پیگیری در طی ۱۰روز آینده بازار به تعادل خواهد رسید.

وی راه‌اندازی سامانه همتا را گام دوم برای حمایت از مصرف کننده خواند و افزود: مردم با این سامانه از نحوه خرید تلفن همراه خود با استفاده از ارز دولتی و یا ارز آزاد مطلع می‌شوند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: مصرف کننده اگر گوشی را با قیمت نجومی خریداری کرده باشد می‌تواند از طریق تعزیرات این موضوع را پیگیری کند.

وی گام نهایی را برای کنترل قیمت گوشی مقابله با فساد دانست و گفت: از طریق کارگروه طرح ثبت شناسه تلفن همراه درباره شرکت‌هایی که ارز واردات گرفته‌اند نحوه ارائه به شبکه توزیع بررسی و تخلفات احتمالی برای برخورد و رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع می شود.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به نرخ هزینه خدمات ارتباطی در مناطق کمتر توسعه یافته نسبت به مناطق برخوردار گفت: در راستای تشویق اپراتورها برای سرمایه‌گذاری در مناطق کمتر توسعه یافته، کاهش هزینه جاری که اپراتورها باید به دولت پرداخت کنند را در مناطق کمتر برخوردار اعمال خواهیم کرد.

 

منبع: ایبنا

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر